Bu doğal merkezlenmeyle sonuçlanan ve bir enerji girdabı yaratan güçlü bir tekniktir. 15'er dakikalık dört bölümden oluşur.Meditasyon talimatları videosu (indir)

Meditasyon müziği (indir)

 

 

Birinci Bölüm: 15 dakika

Açık gözlerle, olduğunuz yerde, yavaştan başlayarak ve kademeli olarak hızlanacak biçimde koşun. Dizlerinizi mümkün olduğunca çok yukarıya çekin. Derin ve eşit nefesler almak enerjiyi içinize yönlendirecektir. Zihinniz ve bedeninizi unutun. Sadece koşun.

 

İkinci Bölüm: 15 dakika

Gözleriniiz kapalı biçimde, ağzınız ise açık ve gevşek bir biçimde oturun. Bedeninizi belinizden nazikçe döndürün, tıpkı bir sazlığın rüzgarda sallandığı gibi. Rüzgarın bir tarafınızdan öbür tarafınıza, önünüzden arkanıza, etrafınızda estiğini hissedin. Bu, uyanmış enerjilerinizi göbek merkezinize doğru toplayacaktır.

Üçüncü Bölüm: 15 dakika

Sırtüstü uzanın, gözlerinizi açın ve başınızı sabit tutun. Gözlerinizi saat yönünde döndürmeye başlayın. Gözlerinizi mümkün olduğunca büyük daireler çizerek, büyük bir saatin yelkovanını takip eder gibi göz yuvalarınızda döndürün. ancak bu mümkün olduğunca hızlı yapılmalıdır. Ağzınızın açık olması, çenenizin rahat bir pozisyonda olması ve nefesinizin yumuşak ve düzenli olması önemlidir. Bu, merkezlenen enerjileri üçüncü gözünüze toplayacaktır.

Dördüncü Bölüm: 15 dakika

Gözlerinizi kapatın ve hareketsiz kalın.


 

Bu meditasyonun ve diğer etkinliklerin gerçekleşme saatleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.