Dinamik meditasyon bir saat sürer ve beş bölümden oluşur. Yalnız yapılabilir ancak topluluk halinde yapılırsa daha etkilidir. Bireysel bir deneyim olduğundan diğerlerine aldırmadan ve habersiz olarak tercihen bir göz bandı kullanıp gözleriniz kapalı biçimde yapılmalıdır. Boş bir mideyle yapmak en iyisidir ve geniş, rahat kıyafetler giyilmelidir.

 

Meditasyon talimatları videosu (indir)

Meditasyon müziği (indir)

Meditasyon müziği - yeni versiyon (indir)

 

 

Birinci Bölüm: 10 dakika


Burundan, sürekli nefesi verişe konsantre olarak kaotik biçimde nefes alıp verin. Vücut nefes alma işlemini kendisi yapacaktır. Nefes ciğerlerin derinlerine doğru inmelidir. Nefesinizin derin olduğundan emin olarak mümkün olduğunca hızlı nefes alıp vermeye çalışın. Bunu mümkün olduğunca hızlı ve güçlü yapmaya çalışın - sonra biraz daha hızlandırın, ta ki kelimenin tam anlamıyla nefes alıp-vermek oluncaya kadar. Enerjinizi yükseltmek için doğal vücut hareketlerinizi kullanın. İlk bölüm için enerjinizin serbest bırakıldığını değil, yükseldiğini hissedin.

İkinci Bölüm: 10 dakika


Patlayın! Dışarı atılması gereken her şeyi ifade edin. Tümüyle çıldırın. Çığlık atın, bağırın, ağlayın, zıplayın, karıştırın, dans edin, şarkı söyleyin, gülün. Geride hiçbir şey bırakmayın, tüm vücudunuzu hareket ettirin. Başlangıçta küçük bir rol yapma başlamanıza sıklıkla yardımcı olur. Gerçekleşen şeye zihninizin müdahale etmesine izin vermeyin. Bütün ve kalpten olun.

Üçüncü Bölüm: 10 dakika


Kollar yukarıda < Hoo! Hoo! Hoo! > mantrasını tekrarlayarak mümkün olduğunca derin bir biçimde sürekli zıplayın. Ayak tabanlarınıza her düştüğünüzde sesiniz cinsel merkezinizi çekiçlesin. Neyiniz varsa ortaya koyun, kendinizi tümüyle tüketin.

 

Dördüncü Bölüm: 15 dakika


Dur! Her neredeyseniz, kendinizi hangi pozisyonda bulursanız, öylece donun. Bedeninize herhangi bir şekil vermeyin. Bir öksürük, bir hareket - her türlü hareket enerjiyi harcar ve tüm çaba boşa gidebilir. Size olan her şeye tanık olun.

 

Beşinci Bölüm: 15 dakika


Dans ederek ve bütüne olan minnettarlığınızı ifade ederek kutlayın. Mutluluğunuzu gün boyunca taşıyın.