Yunus Yoga

Taner Tarım

taner4Taner Tarım,1969 yıllarında ,Mevlana,Yunus Emre,Hacı Bektaş veli,Pir Sultan Abdal, gibi ermiş kimseleri sevdi benimsedi,19 yaşından itibaren Dünyayı  dolaştı,Hindistan”da toplam 4 yıl değişik zamanlarda bulundu,Yeni Zelanda”ya gitti ..burada Osho”nun öğrencisi oldu,…O zamanlar Osho”nun  1977 de bütün dünyada17 meditasyon merkezi vardı,Osho  Taner Tarım”a Swami Prem Yogi ismini verdi,Meditasyon,yoga merkezi açabilmesi için onayını ve lisansını verdi,,böylece 18 nci Merkez Yeni Zelanda”nın Christchurch şehrinde açılmış oldu,kurduğu yoga merkezinde 100 lerce kişi ile meditasyon ve yogayı paylaştı Daha sonra 1979 da Hindistan’a Osho”nunun üniveritesine gitti,(Osho  nun yaşadığığı günlerde)burada eğitim gördü,1982 de Türkiye”ye döndü, 2004 te Eskişehir”de  çalışmalarına başladı,…Çalışmalarını, yürütücüsü olduğu Yunus Yoga Akademisinde sürdürmektedir.

 

. asl-2

Aslı Tasdöken:

Lisans ve Yüksek Lisansını, Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme üzerine tamamlamıştır. Bağımsız Denetim firmasında, bağımsız denetçi asistanlığından başlayarak müdürlüğüne kadar çeşitli kademelerde çalışmıştır ve kıdemli bağımsız denetçi unvanına haiz olmuştur. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde her sektörde yüze yakın firma denetiminde bulunmuştur. Sonra üç ay kadar mali işler müdür yardımcısı olarak bir firmada çalışmıştır. Şuanda müfettiş olarak bir kurumda görev yapmaktadır. Türkiye’nin farklı şehirlerinde, çeşitli konularda inceleme, soruşturma, planlı denetim kapsamında görevini icra etmektedir. Tüm çalışma yaşamı, 2020 yılı itibariyle aralıksız geçen onyedi yılın üzerindedir.

2004 yılından itibaren pasif, 2010 yılından beride aktif bir şekilde yogayı öğrenmeye ve uygulamaya gayret etmektedir.  2010 yılından bu yana,  Kıymetli Taner Tarım Hocasıyla yoga ve meditasyon öğretisini öğrenme sürecini sürdürmektedir. Ayrıca,  Hindistan’da 500 saatlik yoga hocalığı ve yaklaşık  450 saatlik yoga terapi ve ayurveda eğitimlerini tamamlamıştır. 2015 yılından bu yana, Budizm öğretisini görerek, duyarak, okuyarak, eğitimlere katılarak ve meditasyon pratiğini uygulayarak gelişimine katkı sağlamaktadır.

Kendini tanımak, farkında olmak, dingin kalmak, anlayışını derinleştirmek, konsantrasyon sağlamak, gelişmek, iyi bir insan olmak, nazik olmak, sevgi içinde olmak, huzurlu olmak hususlarıyla ilgilenmektedir.

bilge2

Bilge Alper :

Dünyanın çeşitli ülkelerinde yoga eğitmenliği üzerine eğitim

Almış ve yunus yoga da 15 yıl meditasyon eğitimi vermiştir,

Ve almıştır. Yunus Yoganın asil üyesi ve hocasıdır.