Sufi dönüşü en eski, en kuvvetli tekniklerden biridir. Öylesine kuvvetlidir ki, bir tek deneyim bile sizi tümüyle değiştirebilir.Tıpkı çocukların kendi etraflarında döndükleri gibi, açık gözlerle dönün. İçsel varlığınız bir merkez ve bedeniniz bir tekerlek olmuş gibi, hareket edin, bir çömlekçi tekerleği gibi dönün. Siz merkezdesiniz ve tüm bedeniniz etrafınızda dönsün.Birinci Bölüm: 45 dakika


Gözlerinizi açık tutun ve vücudunuzun merkez noktasını hissedin. Kollarınızı omuz hizasına kaldırın, sağ el daha yukarıda avuç içi yukarı doğru ve sol el biraz daha aşağıda avuç içi aşağı doğru olsun. Kendi ekseniniz etrafında dönmeye başlayın. Vücudunuz yumuşak olsun. yavaş başlayın ve 15 dakika sonra kademeli olarak gitgide hızlanmaya başlayın. Bir enerfi havuzu haline gelirsiniz, etrafınız bir hareket fırtınası, içteki merkezde ise sessiz ve hareketsiz bir tanık olursunuz.

İkinci Bölüm: 15 dakika


Müzik durunca bedeniniz yere yığılsın (Daha önce de olmuş olabilir). Karnınızın üstüne soğru yatın ki karnınız yer ile bağlantıda olsun. Bedeninizin yeryüzüne karıştığını hissedin. Gözlerinizi kapatın, sessiz ve pasif kalın.


 

Bu meditasyonun ve diğer etkinliklerin gerçekleşme saatleri hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.